سوالات متداول

پرسش و پاسخ

1فرق بین وب سایت داینامیک و استاتیک چیست؟
مفوم این دو نوع وب سایت دقیقا مطابق نام آن هاست.چنانچه شما بخواهید سایتی پویا داشته باشید که بتوانید در آن عکس ها ، منوها ، اطلاعات ، صفحات و .... را تغییر داده و تعویض نمایید بایستی از سایت های داینامیک استفاده نمایید.در سایت های داینامیک شما می توانید صفحه بسازید، عکس ها را عوض کنید و متون خود را ویرایش نمایید. برای اینکه سایتی داینامیک طراحی شود بایستی از یک CMS برای ویرایش ، حذف و یا افزودن اطلاعات نوشته شود. اما در سایت های استاتیک از قبل شما سایتی دارید که صفحات در آن به صورت html طراحی می شود و امکان تغییر در آنها نمی باشد. چنانچه بخواهید در جستجوهای گوگل و ... روی بهینه سازی سایت خود کار کنید نیاز به داشتن سایتی پویا (داینامیک ) دارید تا بتوانید اطلاعات آن را هر چند وقت یک بار تغییر دهید.سایت های استاتیک این امکان را برای شما فراهم نخواهند کرد.
2فضای هاست چیست؟
هاست فضایی است که برنامه سایت شما و اطلاعات سایت در آن قرار می گیرد.در لغت هاست به معنای میزبان است. در حقیقت این فضا بر روی سیستم کامپیوتری قرار دارد که همواره به اینترنت متصل است و لذا کاربران می توانند به آن وصل شده و اطلاعات شما را مشاهده نمایند. شرکت هایی که خدمات میزبانی و یا هاستینگ ارائه می دهند از طریق نرم افزار های مختلف امکان تقسیم بندی و ارائه فضا های مختلف را برای کاربران فراهم می آورند و این امکان را به کاربر می دهند تا بتواند فضای خود را مدیریت نماید. شما بایستی هاست خود را مطابق نیاز فنی خریداری نمایید. برای مثال اگر سایت شما با asp.net نوشته شده و از بانک اطلاعات MS-SQL استفاده می کند بایستی هاستی با همین امکانات خریداری نمایید. حال اگر برنامه های سایت شما با PHP , MYSQLنوشته شده است بایستی هاستی با این مشخصات خریداری نمایید.
3چرا طراحی سایت خود را به ما بسپارید؟
ما با طراحی بیش از 65 سایت تخصصی و استاندارد در طی چند سال تجربیات گرانبهایی جهت رساندن شما به اهدافتان اندوخته ایم. رضایتمندی مشتركین قبلی ما وطراحیهای متنوع صورت گرفته برای هریك از آن ها نشانه ای از خلاقیت وتوانمندی هنرمندان گرافیست تیم تولید نرم افزار شركت می باشد.
4من می خواهم یك سایت داشته باشم ، از كجا باید شروع كنم ؟
ابتدا باید درك درستی از اهداف خود برای طراحی سایت داشته باشیم. با توجه به اینكه طراحی سایت مناسب می تواند تجارتی كوچك را بزرگ جلوه داده و نظر مشتری را بیشتر به خود جلب نموده و در نهایت آنها را به خرید كالا و یا خدمات از شما ترغیب نماید، می بایست با استفاده از تحلیل و آنالیز وب سایت رقبا تمامی آنچه را كه قرار است در وب سایت شما ارائه شود را تهیه كرده و سپس از طریق شركتی معتبر طراحی سایت شركت یا سازمان خود را به او بسپارید. در صورتیكه شركت مذكور یك شركت معتبر در زمینه طراحی صفحات وب باشد، خود بقیه مراحل طراحی سایت را با شما به پیش خواهد برد.
5پس از اتمام كار طراحی، چگونه می توانم سایت خود را مدیریت و كنترل كنم ؟
در طراحی سایت مركز كنترل ، هسته مركزی وب سایت طراحی شده می باشد كه بوسیله آن جریان ارسال اطلاعات و تصاویر ، ارزیابی آماری ، بروزرسانی و سایر امكانات وبسایت توسط مدیر یا مدیران وبسایت كنترل می گردد.با امكانات این مركز مشتری قادر به بروزرسانی ، تغییر و مدیریت محتوای وبسایت خود می باشد.
6چرا داشتن وب سایت برای هر تجارت یك ضرورت است؟
بر طبق آخرین آمارهای جهانی، اینترنت ایران دارای جمعیت 23 میلیونی است . برای مطمئن شدن از این آمار به وب سایت آمار جهانی اینترنت مراجعه نمایید. بر طبق همین آمار نشان داده شده كه 35% از جمعیت ایران از اینترنت استفاده می كنند.
7چه كسانی و چه شركتهایی نیاز به داشتن وب سایت دارند؟
با توجه به اینكه هیچ شركت و یا سازمانی بدون اهداف انتفاعی و یا غیر انتفاعی خلق نمی شود، پس می توان گفت همه آنها نیاز به وب سایت دارند. هر شركتی كه بخواهد كالا، خدمات و یا اطلاعات مورد نظر خود را به مخاطبان عرضه كند نیاز دارد كه یك وب سایت داشته باشد.
8آیا شما در طراحی سایت ملاحظات امنیتی را نیز در نظر می گیرید؟
كاربران در ابتدای ورود به سایت اعتبارسنجی می شوند و پس از ورود به سایت جهت دسترسی به بخشهای مختلف با توجه به سطح دسترسی كه دارند هدایت میگردند. تدابیر اتخاذ شده در طراحی سایت برای جلوگیری از هرگونه دسترسی غیرمجاز كه ممكن است منجر به دستكاری، خرابكاری یا سرقت اطلاعات شود؛ در دسته های زیر قرار میگیرند: تدابیری جهت جلوگیری از ورود خرابكاران به بانكهای اطلاعاتی و پنلهای مدیریتی یا تلاش برای بدست آوردن گذرواژه ( كلیه گذرواژه ها بصورت رمز شده با یك الگورتیم مناسب در بانك اطلاعاتی نگهداری می شوند.) تدابیری جهت جلوگیری از تزریق دستور به كارگزار بانك اطلاعاتی. شامل : ممانعت از ارسال دستورات SQL از طریق مبادی ورودی اطلاعات تدابیری جهت جلوگیری از سرقت اطلاعات در هنگام نقل و انتقال در شبكه كه در صورت لزوم شامل : هنگام ورود كاربر به صفحه ورود به سایت یك مسیر و باند حفاظت شده بوسیله SSL بین رایانه كاربر و كارگزار ایجاد می شود كه كلیه نقل و انتقال اطلاعات از این مسیر حفاظت شده بین این دو رایانه رد و بدل خواهد شد و این تكنیك دسترسی به اطلاعات ارسالی و دریافتی را برای كسانی كه استراق سمع می كنند ، ناممكن خواهد كرد.
9هزینه تمدید سایت برای سالهای بعدی شامل چه مواردی است؟
سفارش دهنده هزینه طراحی سایت را فقط یک بار برای همیشه پرداخت خواهد کرد و هزینه تمدید وب سایت 15 درصد قرار داد مذکور جهت پشتیبانی بعلاوه هزینه تمدید هاست (فضای میزبانی وب) و دامین (آدرس دامنه) می باشد، در مجموع هزینه تمدید بسیار ناچیز خواهد بود.
10نحوه پرداخت وجه طراحی سایت چگونه است؟
پنجاه درصد از هزینه پروژه هنگام امضای قرارداد و پنجاه درصد باقی مانده بعد از تکمیل و نمایش پروژه از کارفرما اخذ خواهد شد.
11سفارش دهنده تا چه حد می تواند در ایجاد سایت تغییر اعمال کند؟
استفاده از طرح های آماده پیشنهاد شرکت صفحه گستران کیانا می باشد زیرا این طرح ها از کیفیت بالایی برخوردار بوده و با اکثر مرورگرها مطابقت داشته ، اما در صورتی که کارفرما طرح خاصی مد نظر داشته باشد ، پس از شرح ساختار کلی سایت مورد نظر طراحی سایت بر اساس آن آغاز شده و پس از پایان طراحی هر یک از قسمتها از کارفرما جهت اعمال نظر دعوت خواهد شد.